Rok szkolny 2021/2022 - PRZERWA WAKACYJNA w funkcjonowaniu przedszkola - 01- 31 sierpnia 2022 roku

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

NA STRAGANIE (Projekt ''Działaj z ImPETem'') - Gr. 2 ''Biedronki'' (18.10. - 22.10.2021 r.)

NA STRAGANIE (Projekt ''Działaj z ImPETem'') - Gr. 2 ''Biedronki'' (18.10. - 22.10.2021 r.)

Zgodnie z aktualną tematyką zajęć wychowawczo - dydaktycznych miniony tydzień upłynął Biedronkom na poznawaniu warzyw. Dzieci poznawały ich nazwy, degustowały smaki, dowiadywały się, jaki mają wpływ na nasze zdrowie i dlaczego powinniśmy je spożywać.

 

Przedszkolaki bawiły się sylwetami warzyw, grały w przestrzenną grę planszową pt. "Ogród babci Zosi", lepiły z plasteliny. W ramach programu własnego - "Komputerowe chwilki" przedszkolaki odbyły swoje pierwsze zajęcia w Mini Pracowni Komputerowej, gdzie nabywały umiejętności posługiwania się myszką, a przede wszystkim w nawiązaniu do tematyki tygodnia korzystając z programu multimedialnego obejrzały prezentację pt. "Co z sadu, a co z ogrodu" oraz samodzielnie i indywidualnie  przy pomocy programu edukacyjnego klasyfikowały i nazywały wybrane warzywa i owoce grając w grę edukacyjną "Koło fortuny". 

 

Na zakończenie tygodnia Biedroneczki rozpoczęły realizację zadań z ogólnopolskiego projektu "Działaj z ImPETem!" - dzięki któremu dzieci  uczyły się w jaki sposób należy postępować z opakowaniami w przedszkolu, domu i w najbliższym otoczeniu, aby z powodzeniem mogły (jezeli oczywiście jest to możliwe) otrzymać drugie życie. I tak w naszej sali mamy 4 kolorowe pojemniki na śmieci, które jeżeli wyprodukujemy ;) to codziennie wrzucamy do odpowiednich kolorowych pojemników. 

Data dodania: 2021-10-22 20:48:45
Data edycji: 2021-11-20 18:21:38
Ilość wyświetleń: 136

„Jeśli szanujemy dziecko i podążamy za jego możliwościami,  to może ono zrobić więcej niż od niego oczekujemy,  a wszystko co dziecko potrafi – nauczycielowi zrobić nie wolno."

Helen Parkhurst
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook