Rok szkolny 2021/2022 - PRZERWA WAKACYJNA w funkcjonowaniu przedszkola - 01- 31 sierpnia 2022 roku

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

DNI TYGODNIA

DNI TYGODNIA

Dzień tygodnia ma przypisany swój kolor (poniedziałek – czerwony/wtorek – niebieski/środa – pomarańczowy/czwartek – zielony/piątek żółty).  Oznaczenia dni tygodnia prezentowanie są na tablicy przy wejściu do przedszkola, na osi czasu w szatni oraz w każdej sali.

Ściśle powiązane z tablicami – dniami tygodnia są miesiące oraz pory roku. Takie rozwiązanie pozwala na uświadomienie dzieciom, że zarówno dni tygodnia, miesiące jak i pory roku następują po sobie i powtarzają się cyklicznie. Dodatkowo dzieci omawiając charakterystyczne cechy danej pory roku, zmiany jakie zachodzą w przyrodzie w poszczególnych porach roku poszerzają swoją wiedzę przyrodniczą.

Dodatkowo z dniami tygodnia ściśle powiązane są kalendarze pogody. Zaznaczając każdego dnia aktualną pogodę dzieci zapoznają się z różnymi zjawiskami atmosferycznymi dzięki czemu poszerzają swoją wiedzę z zakresu edukacji przyrodniczej, ucząc się jednocześnie odczytywania informacji zapisanych za pomocą symboli.

Forma prezentacji dni tygodnia, miesięcy, pór roku, pogody w sali nawiązują do osi czasu w szatni i jego prezentacja zależy od dzieci i nauczycieli – ważne, żeby każdego dnia rozpoczynać od tego dzień oznaczając razem z dziećmi właściwy emblematem na tablicy w sali.

Data dodania: 2021-08-27 18:07:39
Data edycji: 2021-08-27 18:18:11
Ilość wyświetleń: 53

„Jeśli szanujemy dziecko i podążamy za jego możliwościami,  to może ono zrobić więcej niż od niego oczekujemy,  a wszystko co dziecko potrafi – nauczycielowi zrobić nie wolno."

Helen Parkhurst
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook