WYNIKI KONKURSU
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Zajęcia dodatkowe

RYTMIKA

To zajęcia muzyczno – ruchowe przeznaczone dla dzieci powyżej 3 roku życia.

Dzieci uczą się piosenek zgodnie z obowiązującą porą roku lub aktualnymi wydarzeniami. Podczas zajęć prowadzone są:

 • ćwiczenia słuchowe i głosowe uwrażliwiające na dźwięk poprzez słuchanie i śpiewanie piosenek;
 • improwizacja – naturalne poruszanie się do muzyki improwizowanej przez nauczyciela czy też samodzielna gra dzieci na instrumentach;
 • zabawy rytmicze kształtujące poczucie rytmu  poprzez zabawy ruchowe w grupie, interpretacje ruchowe do muzyki (również z wykorzystaniem rekwizytów) itp.

Zajęcia odbywają się w ramach realizacji podstawy programowej raz w  tygodniu- w piątek od godziny 11.15 po 20 min w każdej grupie wiekowej.

 

KATECHEZA MAŁEGO DZIECKA- RELIGIA

Uczęszczają tylko te dzieci, których rodzice podpisali zgodę na udział w zajęciach – pozostałe dzieci przebywają pod opieką nauczyciela grupy. Prowadzi je Pani Edyta Trestka w poniedziałki i czwartki w godzinach 8.00 – 9.30.

 

GIMNASTYKA OGÓLNOROZWOJOWA Z ELEMENTAMI KOREKTY

Wiek przedszkolny to okres intensywnego rozwoju dziecka. Najważniejszym zadaniem przedszkola w tym czasie jest wspomaganie i ukierunkowanie rozwoju dziecka zgodnie z jego wrodzonym potencjałem możliwości rozwojowych. Stymulowanie i pobudzanie tego rozwoju odbywa się poprzez właściwe stosowanie formy ruchu. Gimnastyka ogolnorozwojowa, jest szeroko rozumianą formą zajęć profilaktycznych. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w środę. Czas trwania zajęć dla  każdej podgrupy to 30 minut.

Podstawowym celem zajęć jest przeciwdziałanie i zapobieganie powstawianiu i pogłębianiu się wad postawy ciała u dzieci w wieku przedszkolnym. Prawidłowa postawa ciała ma decydujące znaczenie dla rozwijającego się organizmu i zdrowia dziecka, krążenia, oddychania i trawienia. Właściwe i w odpowiednim czasie podjęte działania korekcyjne zapobiegają powstawaniu, pogłębianiu i utrwalaniu się wady postawy i wynikającym w następstwie tego schorzeniom organizmu.

Cele ogólne:

 • eliminowanie wad postawy ciała takich jak: plecy okrągłe, plecy płaskie, boczne skrzywienie kręgosłupa,
 • eliminowanie wad kończyn dolnych, takich jak: płaskostopie, koślawość i szpotawość kolan, stopy płasko-koślawe
 • Działanie profilaktyczne w celu nie dopuszczenia do powstania w/w wad postawy
 • Kształtowanie nawyku prawidłowej postawy ciała
 • Zapewnianie dzieciom wszechstronnego rozwoju ciała
 • Zwiększenie efektywności zajęć poprzez umożliwianie współpracy z rodzicami: zajęcia z udziałem rodziców, informacje o profilaktyce wad, propozycje ćwiczeń z dziećmi w domu.

Zajęcia korekcyjne obejmują ćwiczenia:
ogólnorozwojowe, specjalne (korygujące daną wadę), wyprostne, oddechowe i antygrawitacyjne (wydłużające).

 

MALI WSPANIALI

Mali Wspaniali  http://mali-wspaniali.pl/pl/index.html – to program ogólnorozwojowy dla dzieci przedszkolnych, który został stworzony  i wprowadzony do placówek 2008 r. przez grupę pasjonatów oraz zawodników karate.

W chwili rozpoczęcia programu odbywał się on w pięciu przedszkolach, mając pod opieką 125 dzieci. Czas płynął, a program nabierał siły napędzany entuzjazmem ludzi, którzy dobrowolnie dzielili się swoimi umiejętnościami  i pasją, aby stworzyć wartość, którą Mali Wspaniali wprowadził do życia dzieci.

W 2020 roku program otrzymał nagrodę Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a w roku 2021 przeprowadzono pilotażowe pomiary aspektów zdrowotnych dzieci 5-6 letnich. Już niedługo z pomiarów stóp, pleców, wagi i masy ciała powstanie raport, który fundacja zamieści w zakładce Ewaluacja. Kolejnym poważnym krokiem w rozwoju programu jest tworzona Platforma dla Rodziców i Opiekunów Prawnych uczestników naszych zajęć. To projekt, współtworzony z informatycznym stowarzyszeniem Codres Crew dla rodziców, którzy na każdym urządzeniu cyfrowym będą mogli sprawdzić wyniki testów sprawności swoich pociech lub przeczytać wartościowe artykuły pisane przez przyjaciół Fundacji - ekspertów z różnych dziedzin. W tym roku zgoda na uczestnictwo w programie (dzieci, które nie były zapisane w ubiegłym roku) może być zaakceptowana przez Rodzica/Opiekuna Prawnego elektronicznie, wg podanej w Przedszkolu instrukcji z kodem. 

Zajęcia Mali Wspaniali prowadzone są w naszym przedszkolu przez instruktorkę, odbywać się będą raz w tygodniu-  w czwartek, w przedziale godzin 12.00 - 14.00 i trwać będą 30 minut. Zajęcia są bezpłatne.

 • Grupa 1 - Ważki- 13.30 - 14.00
 • Grupa 2 - Pszczółki- 13.00 - 13.30
 • Grupa 3 - Motylki-  12.30 - 13.00
 • Grupa 4 - Biedronki- 12.00 - 12.30 

 

JĘZYK ANGIELSKI

Celem zajęć językowych w naszym przedszkolu jest: przygotowanie dzieci do posługiwania się językiem obcym nowożytnym poprzez rozbudzanie ich świadomości językowej i wrażliwości kulturowej oraz budowanie pozytywnej motywacji do nauki języków obcych na dalszych etapach edukacyjnych, rozwijanie świadomości istnienia odmienności językowej i kulturowej. Zajęcia odbywaja się we wtorki i piątki od godziny 9.00.

 

LOGOPEDIA

Ćwiczenia wymowy prowadzi z dziećmi Pani Agnieszka. Zajęcia polegają na stymulowaniu i utrwalaniu prawidłowego rozwoju mowy poprzez profilaktykę na zajęciach grupowych, ćwiczenia ortofoniczne (wstępne), w tym: ćwiczenia oddechowe, fonacyjne, logorytmiczne, kształtujące słuch fonematyczny, ćwiczenia usprawniające narządy mowy, ćwiczenia artykulacyjne, korygowanie istniejących wad wymowy na zajęciach grupowych oraz indywidualnych.

 

ZAJĘCIA PŁATNE- CERAMIKA

Zajęcia z ceramiki odbywają się 2 razy w miesiącu- w środę w dwóch grupach:

I tura 15:00- 15:40

II tura 15:45- 16:30

Zajęcia prowadzi je Pani Lidia. Rodzice, którzy chcą jeszcze zapisać dziecko na ceramikę, mogą kontaktować się e-mailowo z osobą prowadzącą.

Zajęcia w styczniu: 10 i 24;

Zajęcia w lutym: 7 i 21;

Zajęcia w marcu: 6 i 20;

Zajęcia w kwietniu: 10 i 24;

Zajęcia w maju: 8 i 22;

Zajęcia w czerwcu: 5 i 19.

 

ZAJĘCIA PŁATNE- ROBOTYKA- wstrzymane

 • Lego® i Minecraft@ Education DUPLO z językiem angielskim

     Z dziećmi w wieku 3-4 lat zajęcia odbywają się z użyciem klocków Lego® Duplo oraz tematycznych dodatkowych materiałów.

 • Lego® i Minecraft@ Education z językiem angielskim

      Z dziećmi w wieku 4-6 lat zajęcia odbywają się z użyciem klocków Lego® Minecraft, Lego® Education z elektroniką, Lego® Technic oraz tematycznych dodatkowych materiałów.

Zajęcia  odbywają się 2 razy w tygodniu: we wtorek i w czwartek od godz. 15.00: młodzsze dzieci 0,5 godziny, starsze 1 godzina. Prowadzi je Pan Oleg.

 

https://photos.app.goo.gl/qjai5seXersE3woCA
 
 
ZAJĘCIA PŁATNE- "INŻYNIER W PRZEDSZKOLU" 
Zajęcia mają na celu rozwijanie uniwersalnych kompetencji dzieci, poznawanie świata z zakresu chemii, biologii, fizyki w sposób naukowy, doświadczalny, dostosowany do wieku dziecka. Zajęcia odbywają się w czwartek w trzech grupach: 

I tura 15:15- 15:45

II tura 15:45- 16:15

III tura 16:15- 16:45

Ostatnie zajęcia w tym roku odbęda się 21 grudnia, następne dopiero w styczniu. 
 
 
ZAJĘCIA PŁATNE- "TANECZNO- WOKALNE"
Zajęcia mają na celu rozwijanie kompetencji tanecznych, uczą poczucia rytmu, prowadzone są w formie zabaw muzyczno- ruchowych. Zajęcia odbywają się w poniedziałek w godz. 15.00- 15.30.

 

ZUMBA

Zajęcia  odbywają się raz w miesiącu w każdej grupie- wszystkie dzieci.

 

PAN TABLET

Zajęcia  odbywają się raz w miesiącu w grupie 5 i 6-latków.

 

TEATRZYKI

Raz w miesiącu w czwartki ok. godz. 9.00.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Data dodania: 2022-10-11 09:16:13
Data edycji: 2024-03-26 11:45:59
Ilość wyświetleń: 1176

„Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż."

 

Janusz Korczak

 

„Jeśli szanujemy dziecko i podążamy za jego możliwościami,  to może ono zrobić więcej niż od niego oczekujemy,  a wszystko co dziecko potrafi – nauczycielowi zrobić nie wolno."

Helen Parkhurst
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej