INFORMACJE O PRZEDSZKOLU
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

O nas

O nas

Przedszkole nr 43 "Kolorowe"  znajduje się we wrocławskiej dzielnicy Stare Miasto, przy ul. Tadeusza Kościuszki 27a, w pięknym zakątku Wrocławia, obok Dolnośląskiego Centrum Filmowego, Teatru Capitol i Dworca Kolejowego PKP - z dala od ruchu ulicznego wielkiego miasta.

Jest to budynek parterowy z przylegającym do niego dużym ogrodem. Plac zabaw jest dostosowany do wymogów bezpieczeństwa zgodnie z obowiązującymi normami i wyposażony w sprzęt rekreacyjno – sportowy wspomagający rozwój psychofizyczny dzieci.

 

Przedszkole zapewnia 100 miejsc dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat w czterech grupach przedszkolnych. 

 

Każda grupa wiekowa ma do dyspozycji jasną, słoneczną i przestronną salę do zabaw i zajęć, w której znajdują się meble dostosowane do wieku dzieci, kąciki zainteresowań, zabawki, układanki, gry oraz pomoce do zajęć dydaktycznych. Przestrzeń w przedszkolu jest zagospodarowana w sposób adekwatny do potrzeb rozwojowych dzieci. Nasza placówka czynna jest od godziny 6.30 do 17.00.

 

Podstawowymi formami organizacyjnymi pracy z dzieckiem, dzięki którym nasi wychowankowie rozpoczynają z sukcesem i bez stresu naukę w szkole, są:  zabawa, zajęcia z całą grupą, praca w zespołach i praca indywidualna zgodnie z koncepcją Planu Daltońskiego.

 

Nasze przedszkole jest miejscem bezpiecznym, przyjaznym, otwartym dla dzieci i ich rodzin. Panuje tu ciepła, rodzinna atmosfera, sprzyjająca adaptacji i dobremu samopoczuciu dzieci. 

 

(W dniu 23.05.2018r. nasze Przedszkole nr 43  otrzymało imię "Kolorowe" nadane przez Prezydenta Miasta Wrocławia - ZOBACZ FILM TUTAJ )

W poszukiwaniu kolorowego... https://p43wroclaw.stronyzklasa.pl/w-poszukiwaniu-kolorowego,327,pl

              

Data dodania: 2019-07-29 09:34:33
Data edycji: 2022-05-30 09:21:40
Ilość wyświetleń: 5014

„Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż."

 

Janusz Korczak

 

„Jeśli szanujemy dziecko i podążamy za jego możliwościami,  to może ono zrobić więcej niż od niego oczekujemy,  a wszystko co dziecko potrafi – nauczycielowi zrobić nie wolno."

Helen Parkhurst
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej