PRZERWA w funkcjonowaniu przedszkola - WAKACJE - 01- 31 sierpnia 2021 roku

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

O nas

O nas

 

Przedszkole nr 43 "Kolorowe"  znajduje się we wrocławskiej dzielnicy Stare Miasto, przy ul. Tadeusza Kościuszki 27a, w pięknym zakątku Wrocławia, obok Dolnośląskiego Centrum Filmowego, Teatru Capitol i Dworca Kolejowego PKP - z dala od ruchu ulicznego wielkiego miasta.

Jest to budynek parterowy z przylegającym do niego dużym ogrodem. Plac zabaw jest dostosowany do wymogów bezpieczeństwa zgodnie z obowiązującymi normami i wyposażony w sprzęt rekreacyjno – sportowy wspomagający rozwój psychofizyczny dzieci.

 

Przedszkole zapewnia 100 miejsc dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat w czterech grupach przedszkolnych: 

  • Grupa 1 - pomarańczowa - "Biedronki (dzieci z rocznika 2017) 
  • Grupa 2 - zielona - "Ważki" (dzieci z rocznika 2016) 
  • Grupa 3 - żółta  - "Bączki" (dzieci z rocznika 2015) 
  • Grupa 4 - niebieska - "Motylki" (dzieci z rocznika 2014) 

Każda grupa wiekowa ma do dyspozycji jasną, słoneczną i przestronną salę do zabaw i zajęć, w której znajdują się meble dostosowane do wieku dzieci, kąciki zainteresowań, zabawki, układanki, gry oraz pomoce do zajęć dydaktycznych. Przestrzeń w przedszkolu jest zagospodarowana w sposób adekwatny do potrzeb rozwojowych dzieci. Nasza placówka czynna jest od godziny 6.30 do 17.00.

 

Podstawowymi formami organizacyjnymi pracy z dzieckiem, dzięki którym nasi wychowankowie rozpoczynają z sukcesem i bez stresu naukę w szkole, są:  zabawa, zajęcia z całą grupą, praca w zespołach i praca indywidualna zgodnie z koncepcją Planu Daltońskiego.

 

Nasze przedszkole jest miejscem bezpiecznym, przyjaznym, otwartym dla dzieci i ich rodzin. Panuje tu ciepła, rodzinna atmosfera, sprzyjająca adaptacji i dobremu samopoczuciu dzieci. 

 

(W dniu 23.05.2018r. nasze Przedszkole nr 43  otrzymało imię "Kolorowe" nadane przez Prezydenta Miasta Wrocławia - ZOBACZ FILM TUTAJ )

W poszukiwaniu kolorowego... https://p43wroclaw.stronyzklasa.pl/w-poszukiwaniu-kolorowego,327,pl

             

 

Data dodania: 2019-07-29 09:34:33
Data edycji: 2021-02-16 15:56:40
Ilość wyświetleń: 1072

„Jeśli szanujemy dziecko i podążamy za jego możliwościami,  to może ono zrobić więcej niż od niego oczekujemy,  a wszystko co dziecko potrafi – nauczycielowi zrobić nie wolno."

Helen Parkhurst
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Facebook