INFORMACJE O PRZEDSZKOLU

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

  Nasza historia

  Nasza historia

  Z kroniki (pisownia oryginalna):

  • „Przedszkole nr 43 we Wrocławiu otwarto w dniu 1 września 1965 roku staraniem RSH „Prasa”. Organizowała je Ob. Stanisława Grelak.”
  • „1 stycznia 1966 roku przekazane zostało P. Dz. R. N. Wydziałowi Oświaty, a władzę objęła w nim p. Honorata Kmiecik (do 2 maja 1969 roku)”
  • „Bogata działalność placówki znajduje odbicie w rocznych planach pracy, protokołach powizytacyjnych.”
  • „Zapisy do przedszkola wymownie mówiły o doskonałej opinii placówki w środowisku.”
  • „Przykładem działalności środowiskowej może być orkiestra wojskowa na balu noworocznym w 1966r.”
  • „Od stycznie do czerwca 1968 zastępstwo za Ob. H. Kmiecik pełniła P. Teresa Radzewicz.”
  • „Wdzięczną część i udział w życiu placówki tworzy personel administracyjno – techniczny.”
  • „Pierwszego Maja 1969r. kierownictwo w przedszkolu objęła P. Zofia Dziarmaga.”
  • „W grudniu 1969 zlecono Przedsiębiorstwu Zieleni Miejskiej urządzenie placu zabaw, na którym rósł jeden klon (pod oknami oddz. I)”
  • „W 1970 roku opracowano i wykonano radiowęzłową instalację do przywoływania dzieci na wezwanie zgłaszających rodziców. (….) Pozwoliło ono na sprawną obsługę czekających w dość ciemnej poczekalni rodziców oraz odciążenie personelu od dodatkowej czynności biegania po schodach. Jednocześnie wyeliminowało to dodatkowe zamieszanie czynione przez dyżurnych – dzieci”.
  • „Rok 1973 był dużym wydarzeniem otrzymaliśmy Kartę Praw Nauczyciela płacowo zrównano nas z nauczycielstwem”
  • „Dokumentację techniczną wykonał ojciec Renaty oddz. II inż. Jerzy Durajczyk i inż. Zbigniew Dembiński – nie był jeszcze ojcem dopiero w 1974r. przyszedł z dzieckiem do przedszkola – Agnieszka. Dokumentację wykonano w czynie społecznym.”
  • „(1974) Dyrekcja Przedszkole nr 43 we Wrocławiu, przy ulicy Kościuszki 27a, melduje o czynie społecznym wykonanym przez uczniów klas VIII a, b, c Szkoły Podstawowej nr 104 z udziałem Dyrektora Andrzeja Surówki i nauczyciela Krzysztofa Kwiatkowskiego. Młodzież wraz z nadzorem pedagogicznym pracowała (…) przy malowaniu ogrodzenia przedszkola. (…) Przedszkolakom miło jest przebywać w estetycznym ogrodzie.”
  • Wieczór Wrocławia – 6 grudnia 1974r. artykuł „Piątki od san. – epidu dla trzech placówek. Jak się chce, to można zadbać o porządek.:  „(…) Jesteśmy w przedszkolu nr 43 przy ulicy Kościuszki. W salach gdzie właśnie w łóżeczkach wypoczywają dzieci, jest idealnie czysto. Wszystkie poszewki mają guziki. Wszędzie dużo roślin. W toaletach pod dostatkiem mydła i papieru. Brudnych ręczników nie ma. Oglądamy kubki – ani jeden nie jest wyszczerbiony. I znów przedszkole otrzymuje ocenę bardzo dobrą.”
  • „W marcu 1975r. zawarliśmy porozumienie z Przedszkolem w Dreźnie” (Kindergarten im. Käthe Kollwitz 808 Dresden, ad. Ruscheriensen 4)
  • „W roku 1975 podpisano umowę o przyjęciu patronatu przez Robotniczą Spółdzielnię Wydawniczą „Prasa Książka Ruch” nad przedszkolem”
  • „W roku 1979 odbyło się malowanie całego budynku (wewnątrz). Wykonawca był p. Piasecki z Rzemieślniczej Spółdzielni. Przy okazji zrobiliśmy mały krok do przodu w zakresie poprawy warunków pracy, wyciszono ścianę dzielącą oddział I i II, dotąd były przesuwane elementy drewniane, wykonano murek, który zmniejszył hałas słyszany z grupy do grupy.”

   

  Kolejne lata to kolejne kroki do przodu, aż w dniu 23.05.2018r. nasze Przedszkole nr 43  otrzymało imię "Kolorowe" nadane przez Prezydenta Miasta Wrocławia - ZOBACZ FILM TUTAJ )

   

  Powoli powstaje prężny ośrodek edukacyjnych dla dzieci przedszkolnych, cudowny, kolorowy, magiczny. Z każdym dniem nasza ukochana Szkarada odzyskuje dawny blask!

   

  Zapraszamy - zajrzyj tutaj:

  https://p43wroclaw.stronyzklasa.pl/o-nas,33,pl

  https://p43wroclaw.stronyzklasa.pl/filozofia-przedszkola,26,pl

   

  W galerii zdjęcia z tamtych lat. 

  Data dodania: 2020-08-31 21:30:44
  Data edycji: 2022-05-30 09:22:03
  Ilość wyświetleń: 1957

  „Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż."

   

  Janusz Korczak

   

  „Jeśli szanujemy dziecko i podążamy za jego możliwościami,  to może ono zrobić więcej niż od niego oczekujemy,  a wszystko co dziecko potrafi – nauczycielowi zrobić nie wolno."

  Helen Parkhurst
  Bądź z nami
  Aktualności i informacje
  Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
  Logo Facebook
  Facebook