Rok szkolny 2021/2022 - PRZERWA WAKACYJNA w funkcjonowaniu przedszkola - 01- 31 sierpnia 2022 roku

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Gr. 2 i Gr. 3 - Zima w lesie - wyprawa po świąteczne drzewko.

Gr. 2 i Gr. 3 - Zima w lesie - wyprawa po świąteczne drzewko.

 

Dzisiaj dwie nasze grupy „Bączki” i „Motylki” wyruszyły do lasu po świąteczne drzewko. Byliśmy w Nadleśnictwie Oborniki Śl. Szkołka Jary.Pan leśniczy Paweł opowiedział nam o tym skąd się biorą choinki i jak zwierzęta spędzają zimę w lesie. Widzieliśmy też Szkółkę Leśną to takie przedszkole dla maleńkich choineczek, widzieliśmy też zbiór budek lęgowych dla różnych ptaków. Pan leśniczy urządził nam wspaniałe zawody biegowe na leśnej ścieżce – byliśmy bardzo sprawi i szybcy.

 

 

Dla mieszkańców lasu przynieśliśmy świąteczne prezenty - marchewki, buraczki i jabłka, które posortowaliśmy według rodzaju do osobnych skrzynek. Pan Paweł obiecał, że będzie dokarmiał zwierzęta zimą przysmaczkami od nas.

Jabłka zanieśliśmy i włożyliśmy do leśnej stołówki - paśnika. Zwierzęta na pewno ucieszą się zimą ze smakołyków. Nie widzieliśmy ich ponieważ sarenki i zające są bardzo płochliwe. Pan Paweł powiedział,  że z jabłek najbardziej ucieszą się Dziki, których w tych lasach jest bardzo dużo. Z marchewek i buraczków najbardziej ucieszą się Sarny i Daniele.

 

Piękną, dużą choinkę przywieźliśmy do przedszkola – cudownie pachnie i poczuliśmy, że Mikołaj, Gwiazdka i święta już blisko.

 

Data dodania: 2019-12-03 15:10:06
Data edycji: 2019-12-03 15:33:53
Ilość wyświetleń: 611

„Jeśli szanujemy dziecko i podążamy za jego możliwościami,  to może ono zrobić więcej niż od niego oczekujemy,  a wszystko co dziecko potrafi – nauczycielowi zrobić nie wolno."

Helen Parkhurst
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook