Rok szkolny 2021/2022 - PRZERWA WAKACYJNA w funkcjonowaniu przedszkola - 01- 31 sierpnia 2022 roku

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Minus trzy. Marzenie o własnym zwierzaku. Ute Krause

Minus trzy. Marzenie o własnym zwierzaku. Ute Krause

 

To kolejna książka dla naszych przedszkolaków z Wydawnictwa Esteri, z którym współpracujemy w tym roku szkolnym.

 

Prezentujemy Wam nowy opis, z którego dowiecie się ile wspaniałych przygód edukacyjnych przeżyły dzieci Grupy 3 „Biedronek” i Grupy 1 „Ważki” poznając przygody i marzenia dinozaura Minusa.

 

 

 

Całość opracowały, opisały i sfotografowały nasze nauczycielki - autorki: Pani Gosia i Pani Kasia, którym serdecznie dziękujemy.

 

W plikach do pobrania znajdziecie opis działań edukacyjnych wraz ze zdjęciami oraz scenariusz zajęcia z wykorzystaniem metody Edukacji przez Ruch Doroty Dziamskiej pt. „Dinozaury”.

 

W wybranej na ten miesiąc książce  mały dinozaur Minus ma jedno wielkie marzenie. Bardzo chciałby mieć własne zwierzątko. Wszystko jedno, jakie, zadowoliłby się nawet prarybką. Problem w tym, że rodzice nie chcą słyszeć o jakimkolwiek zwierzęciu z obawy, że cały kłopot spadnie na nich.

 

  

 

Minus bardzo chciałby udowodnić mamie i tacie, że się mylą. Tylko jak to zrobić? Jednak szybko się okazuje się, że nawet najlepszy pomysł na świecie, wcale nie jest znowu taki znakomity, jakby się mogło wydawać.

 

Zabawna, zarazem pouczająca i rozbudzająca wyobraźnię opowieść z pełnymi uroku ilustracjami. Skrząca się humorem historia, która uświadamia nam, że marzenia istniały od zawsze, nawet wówczas, gdy świat zamieszkiwały dinozaury, że droga do ich urzeczywistnienia z reguły nie bywa prosta i że ich spełnienie często ma zaskakujące skutki…

 

Książka będzie do wypożyczenia w naszej Bibliotece Przedszkolaka, dla chętnych podajemy też link do księgarni internetowej Esteri: https://esteri.pl/ksiazka/minus-trzy-marzenie-o-wlasnym-zwierzaku

 

 

Małgorzata Murzyniec - Nauczyciel wychowania przedszkolnego.

O mnie: Moja praca jest moja pasją. Bardzo cieszą mnie sukcesy, które odnoszą dzieci, ich radość, uśmiech, szczerość, odkrywanie talentów dzieci. Kolejne "małe zwycięstwa" są motorem do dalszego działania. Pomagając dziecku w drodze do wspaniałej przyszłości wzbogacam nie tylko świat dziecka, ale także swój własny. Ważne jest dla mnie zdobywanie nowych umiejętności i nieustanny rozwój. 

 

Katarzyna Wilk - Nauczyciel wychowania przedszkolnego

O mnie: Jestem absolwentką Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu, przez ostatnie lata pracowałam z małymi dziećmi w żłobku we Wrocławiu. Żeby poszerzyć swoją wiedzę i zainteresowania, kontynuuję naukę na studiach magisterskich  w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. Praca z dziećmi sprawia mi ogromną radość oraz dostarcza dużo przyjemności i satysfakcji. Najbardziej cieszy mnie wspólne odkrywanie z nimi czegoś nowego i nieznanego. Praca w przedszkolu pozwala patrzeć na świat przez inny pryzmat, a uśmiech dziecka jest dla mnie największa nagrodą za całą pracę.

Data dodania: 2