INFORMACJE O PRZEDSZKOLU

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Nasi Partnerzy

Nasi Partnerzy

Przedszkole nr 43 „Kolorowe” jako instytucja wychowawczo-dydaktyczna aktywnie współpracuje ze środowiskiem lokalnym w celu promocji placówki i uatrakcyjnienia podejmowanych działań wychowawczych i edukacyjnych.

 

Daje to dzieciom możliwość bezpośredniego kontaktu z rzeczywistością, co z kolei przyczynia się do chęci poznawania świata, umiejętności funkcjonowania w środowisku oraz komunikowania się z nim.

 

Uczy nasze przedszkolaki właściwych zachowań w miejscach publicznych i wszechstronnie wpływa na ich rozwój. Opieka merytoryczna placówek edukacyjnych w kraju znacząco wpływa na podniesienie poziomu edukacji proponowanej naszym przedszkolakom.

 

       

W ramach współpracy z Biurem Karier Uniwrsytetu Wrocławskiego, w roku szkolnym 2019/2020 przystąpiliśmy do IX edycji programu Mentoring dla Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego.

 

 

 

Mentoring opiera się na nieformalnej relacji jaką Mentor nawiązuje z Mentee. Mentorem jest doświadczony pracownik, specjalista o wysokich kompetencjach zawodowych, który chce podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Mentee to studentka / student Uniwersytetu Wrocławskiego, którzy są gotowi na rozwijanie swoich zainteresowań zawodowych i podnoszenie kompetencji interpersonalnych.

 

Udział w programie to również wymierne korzyści dla naszej Firmy:

  • budowania pozytywnego wizerunku firmy w środowisku akademickim
  • kreowania pozytywnego marketingu personalnego
  • poznania potencjału studentów
  • możliwości udziału w projekcie Dolnośląskiej Sieci Biur Karier
  • promocja Firmy wśród studentów Uniwersytetu Wrocławskiego
  • pozyskanie kreatywnych, twórczych i pełnych pasji nauczycieli do naszego Przedszkola nr 43 "Kolorowe"

Mentorem w  IX edycji 2019/2020 z ramienia naszej placówki w branży Edukacja została Ludwika Michałowska.

 

 

Podpisaliśmy porozumienie współpracy w zakresie działalności dydaktycznej i popularyzującej wiedzę, której celem jest podniesienie jakości kształcenia, poszerzenie oferty dydaktycznej oraz promocja kierunków kształcenia realizowanych na Wydziale Nauk Pedagogicznych Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. W naszym przedszkolu odbywają się praktyki studenckie dla studentów kierunku wychowanie przedszkolne. Nasza kadra uczestniczy w wybranych wykładach, seminariach, konferencjach i innych przedsięwzięciach naukowych organizowanych przez DSW, opieka merytoryczna nad placówką. www.dsw.edu.pl

 

 

 

Misją Fundacji Edukacja na NOWO jest budowanie społeczności uczącej się. Obszarem jej szczególnych zainteresowań jest edukacja matematyczna (zarówno w ujęciu tradycyjnym, jak i niekonwencjonalnym, m.in. z wykorzystaniem nowoczesnych technologii) od etapu nauczania przedszkolnego po szkołę średnią. Opiekun merytoryczny i programowy w naszym przedszkolu w zakresie nowoczesnych metod edukacji matematycznej z wykorzystaniem technologii.

http://edukacjananowo.pl/

 

 

 

 

Strefa Kultury Wrocław to organizowanie wydarzeń kulturalnych we Wrocławiu w trzech głównych filarach: miejsca, festiwale i programy. Wśród nich Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci "Dziecinada" skierowany do najmłodszych, to jedyne na taką skalę wydarzenie teatralne we Wrocławiu. W programie, obok teatrów inicjacyjnych dla maluchów, znaleźć można też bajki dla przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym oraz dla dzieci… wciąż mieszkających w wielu dorosłych. To także pokazy plenerowe, gry i zabawy na świeżym powietrzu oraz warsztaty dla całych rodzin.

 

We wrześniu nasze przedszkole nr 43 „Kolorowe” zostało partnerem 6. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dla Dzieci „Dziecinada”. Dzieci z Grupy 4 – zielonej - „Ważki” przygotowały piękne plakaty oraz brały udział w Konferencji otwierającej to fantastyczne wydarzenie.

 

 

 

Edukacja Medialna przedszkolaków w Dolnośląskim Centrum Filmowym proponuje dla przedszkolaków projekcje filmowe połączone z różnorodnymi formami edukacyjnymi. Tematyka zajęć związana jest z funkcjonowaniem dzieci i młodzieży w świecie nowych mediów oraz kształtowaniem pozytywnych relacji między dzieckiem a dorosłym. Zadaniem projektu jest kształtowanie kompetencji medialnych i społecznych dzieci poprzez kontakt ze starannie wyselekcjonowanymi dziełami polskiej i światowej sztuki filmowej. Filmy dostosowane są do wieku i zainteresowań dzieci.

http://www.dcf.wroclaw.pl/

 

 

 

Wydawnictwo Esteri zostało utworzone na początku 2015 roku w wyniku poszerzenia oferty wydawniczej EDRA Urban&Partner o pozycje popularnonaukowe, książki dla dzieci, a także tłumaczenia literatury włoskiej. Staramy się dostarczyć naszym czytelnikom literaturę o wysokim poziomie edukacyjnym i edytorskim, a dokonując wyboru publikacji dla najmłodszych zabiegamy, aby wydawane przez nas książki rozbudzały w nich ciekawość świata, kształtowały estetykę i promowały czytelnictwo.

https://esteri.pl/

 

W bieżącym roku szkolnym dzięki współpracy z wydawnictwem powstanie cykl: „Zajęcia z książką w tle.", których opis działań wraz z dokumentacją fotograficzną z zajęć będziemy publikować na naszej stronie w linku Kalendarz – Zajęcia z książką w tle https://p43wroclaw.stronyzklasa.pl/zajecia-z-ksiazka-w-tle,179,pl

Strony z klasą to firma z Gdańska, która wraz z nami „zbudowała” wspaniały wizerunek naszego kolorowego przedszkola doskonale dobrany do naszych potrzeb.  

Działa ona na rynku od 2006 roku i w tym czasie zrobiła ponad 1000 stron internetowych oraz niezliczoną ilość projektów graficznych dla firm. Ich klientami są zarówno małe rzemieślnicze firmy jak i międzynarodowe korporacje. Dział Strony powstał specjalnie dla placówek oświatowych w formie szkolnych stron internetowych na zasadach niskiego abonamentu, tak by i one mogły zadbać o swoją ofertę i nowoczesny wizerunek. Zajrzyjcie na naszą stronę i koniecznie zadzwońcie do Gdańska, a profesjonalna zespół pomoże Wam stworzyć niepowtarzalną realizację.

Data dodania: 2017-01-12 21:27:38
Data edycji: 2021-10-16 07:53:35
Ilość wyświetleń: 1410

„Jeśli szanujemy dziecko i podążamy za jego możliwościami,  to może ono zrobić więcej niż od niego oczekujemy,  a wszystko co dziecko potrafi – nauczycielowi zrobić nie wolno."

Helen Parkhurst
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook