Rok szkolny 2021/2022 - PRZERWA WAKACYJNA w funkcjonowaniu przedszkola - 01- 31 sierpnia 2022 roku

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

RYTMIKA DLA PRZEDSZKOLAKÓW

RYTMIKA DLA PRZEDSZKOLAKÓW

 

 

 

 

 

To zajęcia muzyczno – ruchowe przeznaczone dla dzieci powyżej 3. roku życia.

 

 

 

 

 

Podczas zajęć występują trzy elementy:

  • Rytmika – czyli kształcenie naturalnych reakcji ruchowych na muzykę (kształcenie poczucia rytmu) poprzez m. in. zabawy ruchowe w grupie, interpretacje ruchowe do muzyki (również
    z wykorzystaniem rekwizytów);
  • Kształcenie słuchu – ćwiczenia słuchowe i głosowe uwrażliwiające na dźwięk poprzez słuchanie i śpiewanie piosenek;
  • Improwizacja – naturalne poruszanie się do muzyki improwizowanej przez nauczyciela czy też samodzielna gra dzieci na instrumentach.

 

Metoda rytmiki Emila Jaques-Dalcroze’a opiera się na doświadczaniu muzyki i wyrażaniu jej oraz własnych emocji poprzez ruch, który dla dziecka jest najbardziej naturalną drogą ekspresji.
Zajęcia te pozwalają poznać podstawowe pojęcia muzyczne, rozwijając słuch i wrażliwość na dźwięki poprzez zabawy i ćwiczenia muzyczne. Podczas zajęć nauczyciel gra na fortepianie improwizując muzykę do ćwiczeń ruchowych czy też realizując akompaniament do piosenek. Prezentuje również utwory fortepianowe z literatury dziecięcej, a także wykorzystuje nagrania muzyki artystycznej.

 

Zajęcia odbywają się w ramach realizacji podstawy programowej w co drugi czwartek 10.00 - 12.00

Grupa 1 - Motylki -  10.00 - 10.30

Grupa 2  - Biedronki  - 10.30 - 11.00   

Grupa 3 - Ważki  - 11.00 - 11.30

Grupa 4  - 11.30 - 12.00

 

Zajęcia prowadzi:  Elżbieta Sokołowska 

Kompozytorka muzyki teatralnej, instrumentalistka, wokalistka. Jest absolwentką Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu oraz Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Uczestniczyła w wielu kursach i warsztatach muzycznych, m.in. w zakresie kameralistyki, wykonawstwa muzyki dawnej (skrzypce, altówka) oraz improwizacji jazzowej (wokalistyka). Wielokrotnie koncertowała w Polsce i w Europie, współtworząc projekty kameralne i orkiestrowe oscylujące wokół jazzu, folku, muzyki dawnej oraz współczesnej.

 

Data dodania: 2021-02-09 14:40:41
Data edycji: 2021-09-11 14:45:06
Ilość wyświetleń: 180

„Jeśli szanujemy dziecko i podążamy za jego możliwościami,  to może ono zrobić więcej niż od niego oczekujemy,  a wszystko co dziecko potrafi – nauczycielowi zrobić nie wolno."

Helen Parkhurst
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook