Rok szkolny 2021/2022 - PRZERWA WAKACYJNA w funkcjonowaniu przedszkola - 01- 31 sierpnia 2022 roku

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Spotkanie - zdrowe żywienie najważniejsze!

Spotkanie - zdrowe żywienie najważniejsze!

Dzisiaj w przedszkolu odwiedzili nas bardzo mili goście: Pani Grażyna z Kuźni Zdrowych Nawyków oraz Pani Monika i Pan Michał z KANZEON Wrocławski Catering, a to za sprawą zgłoszenia naszej placówki do Certyfikacji z zakresu Zdrowego Żywienia - projektu finansowanego przez Miasto Wrocław.

 

Przedstawiciele Rady Dziecięcej: Apolonia i Kacper od rana uwijali się w przedszkolnej kuchni, by "smacznie" przyjąć naszych gości - piekli z Panią Marlenką świątecze pierniczki - były gwiazdki, serduszka, a nawet duże renifery. Ciasteczka bardzo smakowały gościom!

 

W przyszłym tygodniu cała społeczność naszej ukochanek Szkarady będzie piec pierniczki, by mogły zagościć na światecznych stołach w domach naszych przedszkolaków.

 

Podczas spotkania opowiadaliśmy naszym gościom jak z pomocą wspaniałej kuchni cateringowej, która przygotowuje dla nas smaczne i zdrowe posiłki (standardowe i dietetyczne) - żywimy nasze przedszkolaki oraz jak kształtujemy wrażliwość estatyczną u dzieci podczas spożywania posiłków.

 

Nasi dyżurni pomagają rozkładać podkładki na stoliki, ustawiać naczynia do poszczególnych posiłków. Przedszkolaki te małe i te duże :) same przygotowują kanapki podczas śniadania, nalewają zupę podaną w wazie, herbatę, napój mleczny czy kompot z dzbanuszka, nakładaja surówkę na talerz. Każda grupa przygotowuje soki owocowo - warzywne dla społeczności przedszkola, bierzemy udział w warsztatach kulinarnych. 

 

To było bardzo miłe spotkanie!

Wierzymy, że otrzymamy Certyfikat -  „Stołówka z certyfikatem zdrowego i racjonalnego żywienia”!

Data dodania: 2020-12-11 11:41:16
Data edycji: 2020-12-11 12:17:33
Ilość wyświetleń: 303

„Jeśli szanujemy dziecko i podążamy za jego możliwościami,  to może ono zrobić więcej niż od niego oczekujemy,  a wszystko co dziecko potrafi – nauczycielowi zrobić nie wolno."

Helen Parkhurst
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook