Rok szkolny 2021/2022 - PRZERWA WAKACYJNA w funkcjonowaniu przedszkola - 01- 31 sierpnia 2022 roku

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM! - Grupa 4 - Motylki -

ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM! - Grupa 4 - Motylki -

 

 

 

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego najstarsze przedszkolaki z grupy „Motylki” rozpoczęły realizację projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”.  To projekt realizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska w trosce o zdrowie młodego pokolenia.

 

 

 

 

Projekt ma charakter ogólnopolskiej międzyszkolnej rywalizacji zespołowej, jest skierowany do uczniów i nauczycieli z zerówek i klasy I-III ze szkół podstawowych. Trwa cały rok szkolny i jest podzielony na 2 etapy (jesienno-zimowy, wiosenny). Powstał on w odpowiedzi na coraz większy problem, jakim jest nadwaga i otyłość pojawiające się już wśród dzieci w wieku szkolnym, a nawet wcześniej. W ciągu ostatnich 20 lat liczba dzieci dotkniętych otyłością lub nadwagą wzrosła trzykrotnie.

 

Można jednak to zmienić dzięki uświadamianiu dzieci i rodziców, wskazywaniu przewagi warzyw i owoców nad słodyczami. Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.

W jesiennej edycji przedszkolaki z grupy „Motylki” realizowały następujące zadania:

  •  „Poznajemy owoce i warzywa”
  • Najlepszy rysunek "Jem owoce i warzywa!"
  • „Cukier. Nie dziękuje”
  • „Reklama zdrowych słodyczy”
  • „Kolorowy talerz”

 Zapraszamy do galerii zdjęć!

Data dodania: 2021-02-11 18:58:01
Data edycji: 2021-02-11 19:08:23
Ilość wyświetleń: 224

„Jeśli szanujemy dziecko i podążamy za jego możliwościami,  to może ono zrobić więcej niż od niego oczekujemy,  a wszystko co dziecko potrafi – nauczycielowi zrobić nie wolno."

Helen Parkhurst
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook