WYNIKI KONKURSU
Opcje widoku
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

ZEBRA. Plan Daltoński- praca z instrukcją – Gr. 3 – Bączki -

W tym tygodniu wprowadziliśmy również jeden z elementów Planu Daltońskiego - pracę z instrukcją gdyż doskonale przyzwyczaja ona dzieci do samodzielnej pracy, umożliwia pracę we własnym tempie i uczy działania według planu.

Zastosowaliśmy następujące kroki przy tworzeniu tego zadania:

  • Instrukcja powinna się składać z 6 – 8 kroków.
  • Instrukcja musi być zrozumiała dla dzieci.
  • W pierwszym etapie pokazujemy jakie materiały będą nam potrzebne, a w kolejnych jak wykonać pracę w tym przypadku zebrę.
  • Ostatni krok w instrukcji to efekt końcowy pracy plastycznej.

W kręgu zostały omówione etapy powstawania pracy plastycznej,  wyznaczonym miejscu zostały  przygotowanie materiały potrzebne do wykonania tego zadania oraz została stworzona przestrzeń, gdzie dziecko w spokoju mogło pracować samodzielni – są to niezbędna warunki sprzyjające efektywnej pracy przedszkolaków. Bączki patrząc na zdjęcia w instrukcji, która krok po kroku podpowiada im jak wykonać zadanie tworzyły swoją zebrę.

Wykonanie przepięknej zebry zgodnie z instrukcją obrazkową i w wybranym przez siebie czasie okazało się dla naszych Bączków wspaniałą zabawą. Każdy pracował samodzielnie, choć jak widać na zdjęciach niektórzy pracowali w parach lub małych zespołach i rozwijali dodatkowo współpracę.

Niezwykle miło było obserwować, jak przedszkolaki przygotowują sobie stanowisko pracy, jak wybierają elementy oraz sprawdzają, czy mają wszystko, co potrzebne. Powstały wspaniale zebry każda inna i każda piękna. Do tej formy powstawania prac plastycznych będziemy wracać. Brawo Bączki!

Plan Daltoński to kierunek naszego przedszkola, więcej o nim tutaj:

Data dodania: 2021-02-28 12:12:08
Data edycji: 2021-02-28 13:29:28
Ilość wyświetleń: 1722

„Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż."

Janusz Korczak

„Jeśli szanujemy dziecko i podążamy za jego możliwościami,  to może ono zrobić więcej niż od niego oczekujemy,  a wszystko co dziecko potrafi – nauczycielowi zrobić nie wolno."

Helen Parkhurst
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej