Rok szkolny 2021/2022 - PRZERWA WAKACYJNA w funkcjonowaniu przedszkola - 01- 31 sierpnia 2022 roku

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Co to jest Kolorowe? - autor Karolinka

Co to jest Kolorowe? - autor Karolinka

Witajcie, nazywam się Antracyt.

Jeszcze do niedawna byłem smutny i niezdecydowany. Ale od czasu gdy poznałem Karolinkę i jej rodzinę, mój świat nabrał kolorów.

To właśnie Karolinka, zabierając mnie do swojego domu i pokazując swój barwny świat, nauczyła mnie, co to jest kolorowe.

Bo kolorowe jest wszystko to, co nas otacza. Budynki w mieście, drzewa w parku, kolorowe światła na ulicach i w sklepach.

Karolinka opowiedziała mi, że kolorowe jest przez cały rok. Nawet zimą, gdy jest ciemno i szaro i nie ma śniegu, to tez jest kolorowo, bo przecież szary, to też kolor.

Podobno najciekawiej jest wiosną, gdy na drzewach pojawiają się zielone liście, a w parkach i na balkonach kwitną różnobarwne kwiaty. Karolinka powiedziała mi, że wtedy będę czuł się najlepiej, bo będzie naprawdę kolorowo. Powiedziała też, że wiosną nasze przedszkole stanie się kolorowe.

Przez cały tydzień mieszkałem z Karolinką w jej pokoju, który jest zielony i pełno w nim kolorowych zabawek, książek i zdjęć.

Jej rodzina również jest kolorowa, co możecie zobaczyć na rysunku wykonanym przez Karolinkę. Widać na nim rodziców, mamę w pięknej czerwonej sukience, oraz tatę w niebieskich spodniach i swetrze. W wózku śpi uśmiechnięta Kasia, siostra Karolinki, a w tle widać ich kolorowy dom. Tata Karolinki powiedział mi, że moje imię Antracyt również oznacza kolor, nie do końca czarny, ale już nie szary.

Dzięki nim, wiem co znaczy kolorowe i już więcej się nie smucę.

Karolinka „Motylki”

Data dodania: 2021-08-22 16:03:20
Data edycji: 2021-08-22 16:03:46
Ilość wyświetleń: 39

„Jeśli szanujemy dziecko i podążamy za jego możliwościami,  to może ono zrobić więcej niż od niego oczekujemy,  a wszystko co dziecko potrafi – nauczycielowi zrobić nie wolno."

Helen Parkhurst
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook