Rok szkolny 2021/2022 - PRZERWA WAKACYJNA w funkcjonowaniu przedszkola - 01- 31 sierpnia 2022 roku

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Kolorowe kredki - autor Oliwia

Kolorowe kredki - autor Oliwia

W małym pudełku na półce smacznie spały sobie kredki. Niektórym chyba nawet coś się śniło, bo chichotały się przez sen albo robiły wesołe minki. Ale ileż można spać? Pierwsza otworzyła oczy najbardziej psotna, Niebieska kredka. Zerknęła w prawo, w lewo i krzyknęła na całe gardło:

  • Pobuuuuuuuuuuuuuuudka! Wstawać śpiochy! Koniec lenistwa, czas na zabawę!

Ale inne kredki nie miały aż tyle energii i marudziły, że ciemno, że zimno, że wieje, że deszcz pada, że jeszcze tylko 5 minutek...

  • Nie mam do Was siły!- powiedziała Niebieska- zachowujecie się jakbyście zapadły w sen zimowy!

Po chwili całe kredkowe towarzystwo zaczęło przecierać oczka, przeciągać się i powoli podnosić. Czerwona  pełna entuzjazmu wyskoczyła z pudełka i zaczęła robić gimnastykę na rozruszanie. Żółta powoli wciągała porteczki, Zielona z Różową troszkę się łaskotały i turlały po całym pudełku, a Pomarańczowa rozglądała się za temperówką żeby sprawić sobie fryzurkę.

  • No już, już, ruchy-kluchy! Wstajemy!- komenderowała Niebieska

Fioletowa i Brązowa obudziły resztę kredek i wszystkie wyturlały się z pudełka. Zastanawiały się co tu robić i jak spędzić dzień. Dzieci poszły do przedszkola, więc kredki nudziły się i tęskniły za nimi. Za oknem było pochmurno i strasznie wiał wiatr, więc nie miały ochoty na spacer.

  • Ech, nudy, zapowiada się brzydki dzień.- jęknęła Granatowa
  • O nie! Żadnego marudzenia i zrzędzenia! Nie będziemy się kisić w pudełku cały dzień jak ogórki w słoiku!- zarządziła Niebieska
  • To co będziemy robić?- zapytała Zielona z zaciekawieniem mrugając oczkami.
  • Przygotujmy niespodziankę dla dzieci!- krzyknęła z entuzjazmem Czerwona

Wszystkie kredki z radością podchwyciły ten pomysł! Zaczęły szeptać między sobą, naradzać się, śmiejąc się przy tym i podskakując z radości. Po chwili wszystkie pobiegły ubrać kaloszki i pelerynki przeciwdeszczowe i z radosnymi buziami wybiegły z domu na dwór.

Najpierw rozbiegły się we wszystkie strony: jedne turlały się w liściach, inne skakały po kałużach, jeszcze inne bawiły się w berka. Zabawom nie byłoby końca, gdyby nie Różowa kredka, która powiedziała:

  • No dobrze, moi drodzy, a teraz do roboty! Niespodzianka sama się nie przyszykuje!

Kredki szybciutko zabrały się do pracy. Po chwili smutna, stara ławka nabrała kolorów, huśtawki i karuzela również! Nawet płot zrobił się tęczowy!

Z całej okolicy zbiegły się zdziwione zwierzątka podziwiać pracę kredek. Podwórko zmieniło się nie do poznania. Każdy, kto na nie popatrzył, uśmiechał się.

Na koniec kredki wyczarowały przepiękną tęczę. Patrzyły na siebie zadowolone, podziwiając efekty swojej pracy. Żółta aż z wrażenia usiadła w kałuży i musiała biec zmienić ubranko żeby nie wyglądać jak mały, ubłocony prosiaczek.

Dzieci wróciły z przedszkola i nie mogły uwierzyć własnym oczom. Piszczały z radości, przebierały nóżkami i tańczyły po całym podwórku.

  • Ojej, jak tu pięknie! Jak KOLOROWO! Mamy podwórko jak z bajki!

Zachwytom nie było końca. Pracowite kredki zasłużyły na wielkie brawa! Dzięki ich niespodziance szara, ponura okolica zmieniła się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Zmęczone ale zadowolone kredki poszły spać do swojego pudełka na półce. Ciekawe co jutro zmalują :)?

Data dodania: 2021-08-22 16:35:57
Data edycji: 2021-08-22 16:36:44
Ilość wyświetleń: 27

„Jeśli szanujemy dziecko i podążamy za jego możliwościami,  to może ono zrobić więcej niż od niego oczekujemy,  a wszystko co dziecko potrafi – nauczycielowi zrobić nie wolno."

Helen Parkhurst
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook