Dzięki wspólnej pracy naszych rodziców w roku szkolnym 2018/2019 powstał w naszym przedszkolu Domek Uczuć, który służy całej społeczności przedszkolnej i bardzo o niego dbamy. W zeszłym roku znaleźliśmy w nim Mikołaja!
W tym domku obowiązują pewne zasady, które znajdziecie obok niego bardzo prosimy wszystkich o ich przestrzeganie razem z dziećmi i ich rodzeństwem.
Domek Uczuć jest wspaniałym miejscem odpoczynku od przedszkolnego zgiełku dla Naszych dzieci.
Ma on za zadanie być miejscem, gdzie można rozładować i wyrazić złość, ale też znaleźć spokój i ukojenie w wyrażaniu smutku czy strachu (jeśli dziecko wybierze taką formę, by się tam zrelaksować, położyć, zadbać o siebie).
OLIWEK – to chrząszcz, który ma zielone nóżki, brzuszek, pępuszek, rączki, kolorową szyję w kolorach naszych dni: czerwony – poniedziałek, niebieski – wtorek, pomarańczowy – środa, zielony – czwartek, żółty – piątek, głowę z oczkiem i powiekę. Jest on bardzo radosny i szczęśliwy, cieszy go każdy dzień, pewnie, dlatego ma taką kolorową szyjkę!
SZAFIREK to bardzo spokojny, często zamyślony i smutny chrząszcz, który ma kieszonki w kolorach dni, żeby móc się zmienić i łapać do nich dobry humorek z każdego dnia. Jest w kolorze szafirowym i ma dwie szyjki i parę oczu, bo nigdy nie wie czy się śmiać czy smucić...
Celem projektu jest taki wpływ na dziecko, aby posiadało adekwatny obraz własnej osoby, lepiej rozumiało siebie i innych, umiało z nimi współżyć i potrafiło również w samym sobie znajdować oparcie w trudnych sytuacjach.
Proponowany projekt jest zgodny z trzema głównymi zasadami Pedagogiki Planu Daltońskiego: odpowiedzialność, samodzielność i współpraca, w swoich założeniach ma za zadanie wspierać u dzieci:
Zobaczcie jak powstawał nasz niezwykły Domek i kto pierwszy do niego zawitał :)
Treści projektu realizuję wszystkie grupy.
„Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż."
Janusz Korczak
„Jeśli szanujemy dziecko i podążamy za jego możliwościami, to może ono zrobić więcej niż od niego oczekujemy, a wszystko co dziecko potrafi – nauczycielowi zrobić nie wolno."
50-011 Wrocław
ul. Tadeusza Kościuszki 27a